32. MARMA Rally Rzeszow sa uskutoční v druhý augustový týždeň

Rally Rzeszow respektíve Rajd Rzeszowski, je od roku 2002 súčasťou poľského kalendára v rally, od roku 2016 súčasťou prestížnych európskych súťaží a od roku 2009 aj deviaty krát súčasťou slovenského kalendára v rally. Aj v tomto roku bude účasť slovenských posádok zabezpečovať Auto klub Košice.

MARMA 32. Rally Rzeszow sa uskutoční 10.-12. augusta 2023. O dôležité body budú bojovať účastníci poľského šampionátu i medzinárodného slovenského šampionátu a to na moderných i historických vozidlách a tiež posádky FIA European Rally Trophy a Majstrovstiev FIA Zóny strednej Európy. Organizátori pripravili už štandardne náročnú trať s 11 rýchlostnými skúškami na 156 kilometroch.

Na piatok 11.8. je naplánovaných 5 rýchlostných skúšok, z čoho 4 RS sú v okolí mesta Rzeszow a posledná „nočná“ priamo v centre mesta. V sobotu 12.8. sa uskutoční zvyšných šesť skúšok na troch rôznych tratiach. Posádky si zajazdia na tratiach známych z minulých rokov, ale pribudli aj nové úseky, ktoré sa doteraz na „Podkarpatí“ nepoužívali.

MARMA 32. Rally Rzeszow je v tohtoročnom kalendári Medzinárodných Majstrovstiev Slovenska v rally jedinou dvojetapovou súťažou a teda posádkam môže priniesť veľké množstvo bodov. Každoročne si odtiaľ posádky odnášajú aj veľa nových znalostí a zážitkov. Veríme, že ani v tomto roku tomu nebude inak a naše posádky poctia Poľsko čo najvyššou účasťou.

Zvláštne ustanovenia na súťaž budú zverejnené už čoskoro a s nimi bude spustené aj prihlasovanie. Všetky dokumenty a informácie budú dostupné na webstránke spoluorganizátora pl.rallye.sk.