Dvojetapová MARMA 32. Rally Rzeszow spustila prihlasovanie

Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska v rally pokračujú už o mesiac na MARMA 32. Rally Rzeszow. Piata súťaž zo sedemdielneho kalendára MMSR bude mať dve etapy a súťažným posádkam môže priniesť veľký počet bodov do celoročného hodnotenia.

MARMA 32. Rally Rzeszow sa uskutoční v dňoch 10.-12. augusta, pričom administratívne súčasti rally a to výdaj itinerárov i jednotiek GPS a tiež administratívne preberanie začnú už od stredy 9. augusta. Štvrtok bude venovaný obhliadke trate a technickému preberaniu a večer pred 20. hod. ho zavŕši slávnostný otvárací ceremoniál v Rzeszowe pred Millenium Hall. Prvá etapa s piatimi rýchlostnými skúškami je naplánovaná na piatok popoludní po 13. hodine a druhá etapa so šiestimi rýchlostnými skúškami od soboty rána približne do 17. hodiny, kedy začne slávnostné vyhlasovanie výsledkov a odovzdávanie cien.

Rzeszowská rally patrí dlhodobo medzi významné európske súťaže a inak tomu nebude ani v tomto roku. Hovorí o tom jej zaradenie do FIA Európskej trofeje (FIA ERT), FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy (FIA CEZ), Majstrovstiev Poľska v rally, Medzinárodných Majstrovstiev Slovenska v rally i Majstrovstiev Slovenska historických automobilov v rally. Jej trať pre tento rok je dlhá celkovo 598 kilometrov, z ktorej merané rýchlostné skúšky tvoria približne jednu štvrtinu. V slovenskom kalendári je pre tento rok jedinou dvojetapovou súťažou, čo pri jej úspešnom zdolaní môže posádkam priniesť množstvo bodov za každú etapu zvlášť (koeficient 4 a koeficient 5) a aj body navyše za absolvovanie celej súťaže.

Hlavný organizátor súťaže Automobilklub Rzeszowski zverejnil v týchto dňoch na svojej webstránke rajd.rzeszow.pl a tiež v aplikácii Sportity (heslo: 32RALLYRZESZOW) Zvláštne ustanovenia súťaže v poľštine a angličtine, pričom slovenský spoluorganizátor Auto klub Košice ich zverejnil pre slovenských účastníkov na svojom webe pl.rallye.sk samozrejme aj v slovenčine. Spoločne s tým bolo na sams-asn.sk spustené prihlasovanie na súťaž.

Auto klub Košice