MARMA 31. Rally Rzeszow štartuje o mesiac

Presne o mesiac v takýto čas sa 90 kilometrov od slovenských hraníc smerom na sever od Košíc uskutoční 5. súťaž Majstrovstiev Slovenska i Majstrovstiev Poľska v rally 2022 pod názvom MARMA 31. Rally Rzeszow.


Poľská rally je do kalendára slovenského šampionátu zaradená už po ôsmykrát a každoročne prinesie mnoho zaujímavých momentov, nakoľko je veľmi náročná a nevyspytateľná. Poľské trate sú úzke a uskákané a keď k tomu pridáme premenlivé, raz horúce, raz upršané počasie, tak je o napätie postarané. Poľský organizátor Automobilklub Rzeszowski pripravil pre tento rok 500-kilometrovú trať rozdelenú do dvoch etáp a to počas piatku a soboty 5.-6. augusta. V piatok je v harmonograme 5 rýchlostných skúšok na troch tratiach s dĺžkou 72 kilometrov a v sobotu 6 rýchlostných skúšok na ďalších troch tratiach o dĺžke 80 kilometrov.

Program MARMA 31. Rally Rzeszow štartuje už v stredu podvečer administratívnym preberaním a to v priestoroch riaditeľstva súťaže v Hoteli Hilton Garden Inn Rzeszow. Pokračuje vo štvrtok technickým preberaním v servisnom parkovisku, obhliadkou trate i testovacou rýchlostnou skúškou v Niechobrzi. Večer od 20. hodiny bude prebiehať obľúbený veľkolepý slávnostný štart, tohto roku netradične pred Millenium Hall, ktorý vždy priláka obrovský počet fanúšikov.

Kompletný harmonogram súťaže pre súťažiacich a posádky je zverejnený v Zvláštnych ustanoveniach, ktoré obsahujú aj ďalšie dôležité informácie napríklad o prihlasovaní, požiadavkách pre obhliadku trate či GPS zariadeniach používaných v Poľsku. Uzávierka prihlášok s redukovaným vkladom je 20.7. a celková uzávierka 23.7. Všetky dokumenty budú postupne zverejňované aj na webe slovenského spoluorganizátora Auto klubu Košice pl.rallye.sk, ktorý zabezpečuje účasť posádok v Majstrovstvách Slovenska súčasných a historických automobilov. Prihlasovanie pre tieto posádky je už spustené na webe SAMŠ.

Auto klub Košice