Poľská Marma 29. Rally Rzeszow druhou súťažou slovenského rally šampionátu

Upravený kalendár slovenského šampionátu v rally pre sezónu 2020 zavedie slovenských pretekárov aj do Maďarska a Poľska. Spoluorganizátorom pre obe zahraničné súťaže je Auto klub Košice. Zatiaľ čo maďarská Steelvent Salgó Rally má hlavné dokumenty už zverejnené a do jej štartu odpočítavame posledné dni, na poľskú Marma 29. Rally Rzeszow boli v týchto dňoch zverejnené Zvláštne ustanovenia a spustené prihlasovanie.

 

Marma 29. Rally Rzeszow bude vďaka postupnému uvoľňovaniu obmedzení spojených s COVID 19, prvou poľskou súťažou v kalendári, ktorá sa nemusela zrušiť a otvorí poľský šampionát v rally. Hlavným organizátorom je Automobilklub Rzeszowski, ktorý svoje podujatie naplánoval na 06.-08. augusta 2020 a okrem Majstrovstiev Poľska a Majstrovstiev Slovenska v rally je zaradené aj do FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy. Keďže táto súťaž je dvojdňová a každá etapa má vyše 65 „ostrých“ kilometrov, pre slovenské posádky sa hodnotí každá etapa zvlášť.

Súťažnými dňami pre všetkých účastníkov budú piatok a sobota, ktorým predchádzajú povinné „procedúry“ ako administratívne preberanie – streda 17:00-22:00 hod., štvrtok 7:00-9:00 hod., technické preberanie – štvrtok 13:00-20:00 hod. a obhliadka trate – štvrtok 8:00-18:30 hod. Vo štvrtok večer od 19:50 hod. prebehne slávnostné otvorenie súťaže na námestí „Rynek“ v Rzeszowe. Piatok ráno môžu posádky absolvovať ešte testovaciu skúšku – shakedown, po ktorej sa už budú pripravovať na oficiálny štart do prvej etapy. Celková dĺžka trate oboch etáp činí 430,78 kilometrov. Z toho 133,6 kilometrov tvorí deväť rýchlostných skúšok. Prvá z nich štartuje v piatok o 13:00 hod. a posledná v sobotu o 13:30 hod. Úspešné posádky budeme v cieli vítať v sobotu po 15-tej hodine. Všetky rýchlostné skúšky sú známe z predchádzajúcich ročníkov rally a nemali by byť žiadnym veľkým prekvapením.

Zvláštne ustanovenia v slovenčine sú zverejnené na webstránke spoluorganizátora pl.rallye.sk a obsahujú množstvo dôležitých informácií, ktoré odporúčame všetkým súťažiacim poriadne si preštudovať. Prihlasovanie je do 25. júla spustené na webe SAMŠ. Kto by mal záujem o redukovaný vklad, musí svoju prihlášku s vkladom zaslať najneskôr do 22. júla 2020.

 

Auto klub Košice