Posledné dni prihlasovania na MARMA 32. Rally Rzeszow

Do štartu najnáročnejšej súťaže Medzinárodných Majstrovstiev Slovenska v rally zostávajú dva týždne. Posádky majú na prihlásenie posledné 4 dni.

Rzeszowská rally je každoročne najväčším „ťahákom“, ale pre mnohé posádky aj „strašiakom“, nakoľko je veľmi náročná svojou dĺžkou, traťami i výkyvmi počasia. Aj v tomto roku tvoria jej súťažný program dve etapy – jedna s piatimi a druhá so šiestimi rýchlostnými skúškami. Podľa celkovej dĺžky rýchlostných skúšok si posádky odtiaľ môžu v piatok odniesť body násobené koeficientom 4 a v sobotu koeficientom 5.

Organizátori v týchto dňoch zverejnili mapu trate, ktorá obsahuje známe rýchlostné skúšky z predošlých ročníkov doplnené novými úsekmi. Zo zvláštnych ustanovení i z mapy je zrejmé, že tri rýchlostné skúšky (RS Lubenia, RS Rzeszow a RS Pstragowa) budú okruhové, takže budú výborným lákadlom aj pre divákov. Obľúbená je najmä RS Rzeszow, ktorá sa koná v priamo v centre mesta v piatok vo večerných hodinách.

Slovenský zoznam prihlásených obsahuje zatiaľ len sedem posádok, z toho 6 je prihlásených do MMSR a jedna do Majstrovstiev Slovenska historických vozidiel. Aj keď uzávierka prihlášok s redukovaným vkladom je štandardne 7 dní pred kompletnou uzávierkou prihlasovania, v tomto prípade bola predĺžená až na 3 dni pred súťažou. Za znížený vklad je teda možné sa prihlásiť dnes (streda 26.7.2023) do polnoci a za štandardný vklad do soboty 29.7.2023 24:00 hod.

Aktuálne informácie a dokumenty je možné nájsť na webstránke poľského organizátora rajd.rzeszow.pl, tiež slovenského spoluorganizátora pl.rallye.sk a v mobilnej aplikácii Sportity (heslo: 32RALLYRZESZOW).

 

Auto klub Košice