Rajd Rzeszowski už klope na dvere

Štart 23. ročníka Rajdu Rzeszowského sa nezadržateľne blíži. Rovnako ako po minulé roky, aj v tejto sezóne sa rally uskutoční na začiatku augusta. Mesto Rzeszow a priaznivci rally privítajú v teplých letných dňoch 7. až 9. augusta 2014 súťažné posádky bojujúce o body do oboch našich národných šampionátov - Lotos Majstrovstiev Poľska 2014 a Majstrovstiev Slovenska 2014. V skrátenom programe sa na súťaži predstavia aj poľské posádky v rámci Poľského Rally Pohára. Účastníci  „veľkých“ národných šampionátov sa budú môcť uchádzať o body aj do FIA CEZ Majstrovstiev. V tohoročnom slovenskom šampionáte sú zaradené až tri súťaže FIA CEZ Majstrovstiev – Rally Miskolc, 23. Rajd Rzeszowski  a 40. Rally Košice. Z toho prvé dve menované  sú pre držiteľov licencie SAMŠ zahraničné, čo je podmienkou pre zaradenie do klasifikácie „Zóny“. Veríme, že táto skutočnosť sa pozitívne prejaví a viaceré posádky, ktoré sa zúčastňujú MSR v rally sa v závere sezóny budú tešiť aj z pekných pódiových umiestnení vo FIA CEZ majstrovstvách, podobne ako vlani poliaci Grzyb s Hundlom, či slovensko-česká posádka Csente – Tešínsky.

Program pre posádky na tohoročnej rzeszowskej rally sa začne buď v utorok večer v čase od 18:00 do 22:00 hod. výdajom itinerárov a administratívnym preberaním alebo v stredu ráno od 7:00 do 8:00 hod. Od stredajšieho rána bude prebiehať aj obhliadka trate do štvrtka do 10:00. V tento deň, v čase od 09:00 do 13:00 hod. musia súťažné vozidlá prejsť technickým preberaním. Okrem toho hneď popoludní v čase od 12:00 do 14:30 hod. prebehne na 2,7 km dlhej trati Niechobrz shakedown pre „štvorkolky a pre vozidlá 2WD je shakedown naplánovaný na čas 14:30 – 16:00. Účasť na shakedowne je pre prioritných jazdcov povinná. Po kratšej prestávke v programe sa v podvečer o 19:00 začína ostrý program súťaže slávnostným štartom na Rynku - krásnom námestí v historickom centre mesta Rzeszow. Tu na rampe privítame aj posádky, ktorým sa podarí úspešne zvládnuť nástrahy tejto súťaže, ktorá už má tradíciu vo svojej veľmi peknej ale náročnej trati.

Zoznamy prihlásených sa pomaly napĺňajú veď uzávierka prihlášok je už tento piatok 25.7.2014 (uzávierka prihlášok s redukovaným vkladom je už zajtra – utorok 22.7.

Ďalšie informácie o súťaži zverejňuje slovenský spoluorganizátor na webstránke Auto Klubu Košice, www.rallye.sk/rzeszow. Tu nájdu záujemcovia okrem ostatných informácii, dokumentov a máp trate aj Rally Guide, ktorý je však iba v poľskej a anglickej verzii.

Auto Klub Košice