Tri dni do uzávierky prihlášok na Marma 29. Rally Rzeszow

foto Grzyb

Automobilklub Rzeszowski už niekoľko mesiacov pracuje na príprave Marma 29. Rally Rzeszow, ktorej termín je stanovený na 6.-8. augusta 2020.

Súťaž je okrem FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy a domáceho poľského šampionátu zaradená aj do Majstrovstiev Slovenska v rally a v rally historických vozidiel. Slovenské posádky majú možnosť počas dvoch súťažných dní získať body za obe etapy zvlášť. Absolvovať na to potrebujú vyše 430 kilometrov s deviatimi rýchlostnými skúškami o celkovej dĺžke 133,6 kilometrov.

Radi by sme súťažiacich upozornili na blížiaci sa termín uzávierky prihlášok, na ktorý možno mnohí popri uplynulej maďarskej rally pozabudli a to 25. júl. Prihlasovanie s redukovaným vkladom prebieha len do stredy 22. júla. Na webe slovenského spoluorganizátora pl.rallye.sk sú okrem Zvláštnych ustanovení zverejnené už aj Mapy rýchlostných skúšok a dokument Rally Guide, v ktorom je množstvo zaujímavých informácií najmä pre divákov.

Na fotke je posádka Grzyb - Mazur na 18. ročníku súťaže v roku 2009, kedy Karpatskie Rajd Rzeszowski bol prvýkrát súčasťou slovenského šampionátu.


Auto klub Košice, 21.7.2020