Uzávierka prihlášok na 31. MARMA Rally Rzeszow je už tento týždeň

Predposledná súťaž slovenského šampionátu v sezóne 2022 sa bude konať v prvý augustový víkend 4.-6.8. v poľskom meste Rzeszow. Prihlásiť sa na ňu je možné do sobotnej polnoci. Uzávierka prihlášok s redukovaným vkladom je už túto stredu.

 

 

Po českej Agrotec Rally sa súťažné posádky Majstrovstiev Slovenska predstavia v Poľsku, kde ich na 31. MARMA Rally Rzeszow čakajú dve náročné etapy s celkovou dĺžkou vyše 500 kilometrov. Súťaž štartuje v stredu večer medzi 17-21 hod. výdajom itinerárov pre obhliadku trate a administratívnym preberaním a pokračuje vo štvrtok technickým preberaním a obhliadkami trate. Slovenské posádky upozorňujeme, že počas obhliadky trate je možné vykonať len dva prejazdy rýchlostnými skúškami, pričom mestskú RS Rzeszow je povolené obhliadať len peši. Okrem toho je pri prejazde rýchlostnými skúškami na obhliadke trate určená aj maximálna povolená rýchlosť 70 km/h, pokiaľ nie je v itinerári táto rýchlosť ešte znížená.

Štvrtok medzi 16.-19. hod. sa uskutoční shakedown a po ňom večer od 20. hod. slávnostný štart súťaže, na ktorom sú posádky povinné predstaviť sa v kombinézach. Okrem toho je ďalšou dôležitou informáciou, že posádku nesmú na rampu sprevádzať žiadni ďalší členovia tímu či iné osoby.

Súťažnými dňami sú piatok a sobota, aj keď v piatok ráno bude prebiehať ešte obhliadka poslednej RS. Prvá etapa štartuje presne na obed výjazdom zo servisu. Rýchlostné skúšky RS 1, 3 Pstragowa a RS 2, 4 Lubenia sú súťažiacim i divákom známe. Prvá RS je oproti minulým ročníkom len mierne zmenená a druhá RS je v tomto roku okruhová, čo znamená, že obľúbený prejazd cez vodu si všetci budú môcť vychutnať dvakrát. Večer po 20. hodine príde na rad ešte 2,3 km dlhá mestská skúška v uliciach Rzeszowa, kde už väčšina posádok využije svetelné rampy a o efekty teda nebude núdza.

Druhá etapa štartuje v sobotu po deviatej hodine na RS 6, 9 Wysoka, po ktorej budú nasledovať RS 7, 10 Frysztak a RS 8, 11 Rozanka. Prvá z nich je známa najmä tým skôr narodeným, keďže sa do harmonogramu vrátila po mnohých rokoch absencie. Skúška Frysztak je úplnou novinkou a teda bude zaujímavé sledovať, ako si na nej budú počínať aj domáce posádky, ktoré ju nepoznajú. Posledná RS Rozanka je opäť okruhová. Odtiaľ sa už posádky presunú do preskupenia a z neho na slávnostné vyhlásenie víťazov na námestí v centre mesta Rzeszow.

V priebežnom hodnotení Majstrovstiev Slovenska to vyzerá veľmi nejasne a keďže Rajd Rzeszowski by mohol posádkam priniesť bohatú bodovú nádielku, mnohým by to mohlo pomôcť k náskoku. No aktuálne je v zozname prihlásených do MSR iba 9 posádok, a tak veríme, že ich počet sa do uzávierky prihlášok ešte navýši a zdramatizuje tak aj priebeh šampionátu.

Auto klub Košice