Výsledky 21. Rajd Rzeszowski

V sobotu 11. augusta 2012 o 17-tej hodine v centre Rzeszowa na hlavnom námestí Rynek privítali davy fanúšikov tých účastníkov 21. Rajdu Rzeszowského, ktorí úspešne zvládli všetky nástrahy tratí rýchlostných skúšok v dĺžke 185 kilometrov i vrtochy počasia.

Náročná súťaž v priebehu troch dní dobre preverila nielen majstrovstvo jazdcov ale i kvalitu a výdrž ich techniky. Môžeme povedať, že víťazom sa stala každá posádka, ktorá prešla za povzbudzovania divákov, ktorí lemovali trať cieľovou rampou.

Priebeh dnešnej druhej etapy kopíroval včerajší súťažný deň. Na čele súťažného poľa v priebehu celej rally stála suverénne poľská posádka Lotos Dynamic Rally Teamu Kajetan Kajetanowicz – Jaroslaw Baran (Subaru Impreza (RT), ktorá je toho roku na poľských tratiach neohroziteľná. Po celý deň ju prenasledovali Grzyb so Swiatkovskim (Peugeot 207 S2000), ktorým sa dnes podarilo Kajetanowicza pokoriť len na RS12.

Ani dnes sa nedarilo posádke Béreš – Starý (Styllex motorsport), ktorá odstúpila po poslednej rýchlostnej skúške. Technika zradila aj ďalšie slovenské posádky. Drotár s Bánocim (Slovakia Rally System) mali ťažké srdce na svoju Škodu Fabiu WRC už od samého  štartu súťaže, lebo na každej rýchlostnej skúške strácali na štarte drahocenné sekundy. Po nich odstúpili aj Majerčák s Kolárikom (Mitsubishi Lancer Evo IX), Šamo s Tischlerom (Citroen Saxo) i Žeňuch s Bačinským (Nissan Sunny GTI). Svoje si užil so svojou Audinou aj Béreš senior, avšak v tomto súboji bol úspešný a podarilo sa mu dôjsť až na cieľovú rampu.

Ak neberieme do úvahy poľské posádky sa v slovenskom šampionáte aj dnes najlepšie darilo posádke CMM Media Sport s.r.o Tomáš Ondrej – Adam Gömöri, ktorá so svojim Mitsubishi Lancer Evo IX jazdí v triede 3. Pochváliť treba aj nováčikov na rzeszowských tratiach Pigulu s Keruľom, Konečného s Molčanom a Buschbachera a Kacvinským, ktorí pri svojej premiére sa vyrovnali so všetkými problémami a úspešne došli do cieľa ťažkej súťaže.

21. Rajd Rzeszowski absolútne poradie a zároveň výsledky 6. kola DMACK Tyres Rally 2012 – Majstrovstiev Slovenska 2:
1. Kajetanowicz / Baran (POL), Subaru Impreza RT
2. Grzyb / Siatkowski (POL), Peugeot 207 S2000 +33,5  
3. Bebenek / Bebenek (POL), Peugeot 207 S2000 + 1:04,0

Víťazi jednotlivých tried v rámci DMACK Tyres Rally 2012 – Majstrovstiev Slovenska 2:
Trieda 2: Kajetanowicz / Baran (POL), Subaru Impreza RT
Trieda 3: Chuchala / Heller (POL) Subaru Impreza  
Trieda 5: Chmieliewski / Gerber (POL) Citroen DS3 
Trieda 6: Zerebecki / Machela (POL) Citroen C2R2 Max
Trieda 7: Pigula / Keruľ (SVK) Škoda Fabia
Trieda 8: Herbi / Holdenmayer (POL) Honda Civic Type R
Skupina F: Béreš sn / Műller (SVK) Audi Quattro

Klasifikácia teamov v DMACK Tyres Rally 2012 – Majstrovstvách Slovenska:
1. L Racing
2. Loracing  
3. CMM media sport s.r.o.

Auto Klub Košice