Jubilejná Marma 30. Rally Rzeszow v plnom prúde príprav

Kalendár slovenského šampionátu v rally pre sezónu 2021 zavedie slovenských pretekárov začiatkom augusta na veľmi zaujímavé a - podľa hodnotenia našich jazdcov - náročné trate poľského Podkarpatia. Od roku 2009 to bude už po siedmy krát.

Organizátorom súťaže je Automobilklub Rzeszowski, ktorý vlani oslávil už 75 rokov svojej existencie, naplnenej bohatou motoristickou činnosťou a mnohými veľkými podujatiami.

 

30. ročník rzeszowskej rally bude zaradený do FIA Európskej trofeje, do FIA Zóny strednej Európy a do Majstrovstiev Poľska i Slovenska a to moderných i historických automobilov. V oboch národných šampionátoch sa napriek ťažkej pandemickej situácii podarilo zorganizovať už po tri podujatia – toto bude štvrté.

Tohtoročná súťaž sa bude jazdiť ako aj po minulé roky na asfaltovom povrchu, celková dĺžka trate meria 587,86 km a je do nej zaradených jedenásť rýchlostných skúšok s dĺžkou 152,55 km. Organizátor spestril trať aj okruhovou rýchlostnou skúškou a už tradične aj mestskou „superšpeciálkou“, ktorá bude rovnako ako vlani tvorená štyrmi prstencami. Jedná sa o dvojetapovú súťaž, každá etapa má vyše 65 „ostrých“ kilometrov a teda pre naše posádky sa do klasifikácie slovenského šampionátu hodnotí každá etapa samostatne.

Organizátor začína prijímať prihlášky na súťaž v pondelok 5. júla,  ich uzávierka  je 24. júla do 24.00. Slávnostná štart je naplánovaný na štvrtok 5. augusta o 20.00 hod. na rzeszowskom hlavnom námestí - na „Rynku“, ktorý je známy svojou nezabudnuteľnou atmosférou. Prvá etapa odštartuje v piatok 6. augusta o 8.25 prvou ereskou – už tradičnou pre túto súťaž - RS Lubenia a na posádky čaká v tento deň 6 rýchlostných skúšok. Štart druhej etapy bude o 9.25 a o 11:05 by malo odštartovať na trať superšpeciálky prvé vozidlo. Prvé posádky by mali na cieľovú rampu na Rynku doraziť v sobotu o 16:00.

Všetky informácie o súťaži budú zverejnené na webstránke súťaže: www.rally.rzeszow.pl

Účastníci MSR nájdu dokumenty a pokyny na stránke Auto klubu Košice, ktorý je spoluorganizátorom podujatia – pl.rallye.sk, kde je už umiestnená aj slovenská verzia zvláštnych ustanovení.

Prihlasovanie do MSR i do MSR HA je spustené na webe SAMŠ.

Auto klub Košice